• Twitter
  • Facebook
  • Feed

Upalite svijeće za heroje herojskoga Vukovara



Večernji list, 18. 11. 2010., Hrvati izvan domovine – Tadija Ljubičić

BERLIN – Na dan tragedije grada Vukovara, 18. studenoga, kada je slomljen otpor viteških hrvatskih branitelja, Hrvatska čista stranka prava (HČSP) poziva sve Hrvate u svijetu da paljenjem svijeća odaju počast poginulima u obrani grada junaka.

“HČSP drži da je odnos svih hrvatskih vlasti prema herojima obrane, posebno prema pripadnicima 204. brigade Vukovara, zapovjednicima Mili Dedakoviću Jastrebu, Branku Borkoviću Mladom Jastrebu i ostalima, bio i ostao maćehinski i odbojan. Aktualna nesposobna vlast na čelu s Jadrankom Kosor, koja koalira s bivšim čelnikom Šešeljeve Srpske radikalne stranke SAO Krajine Vojislavom Stanimirovićem, koji je izjavio da su Hrvati započeli rat, dotaknula je moralno dno.

I danas, nakon 19 godina, slušajući glas legendarnog urednika Hrvatskoga radija Vukovara Siniše Glavaševića kako opisuje vukovarsku muku i vapi za pomoći, svakog domoljuba prođu srsi. HČSP se obraća Hrvatima u domovini i svijetu da se zauzmu za to da ovaj vitez dobije svoj trg u Zagrebu. Najprikladnije mjesto bio bi Kazališni trg, koji nosi nametnuto ime maršala Tita”,
kaže se u priopćenju koje potpisuje Tadija Ljubičić, povjerenik HČSP-a za hrvatsko iseljeništvo.