Rohaček traži neselektivnu primjenu zakona o gradnji

“U subotu su o predstojećim lokalnim izborima i aktualnom gospodarskom stanju u Međimurju i RH te romskoj problematici konferenciju za novinare održali Goran Rohaček, predsjednik Hrvatske čiste stranke prava MŽ, i predsjednik Časnog suda HČSP-a MŽ Nevenko Trbojević.
Rohaček je oštro prozvao aktualnu hrvatsku vlast za nesposobnost i ekonomsko iscrpljivanje hrvatskog naroda, a također je prozvao i čakovečkog gradonačelnika Branka Šalamona, uz iznošenje podatka da je prije Šalamonova dolaska na mjesto gradonačelnika na području Grada Čakovca radilo blizu 17 tisuća ljudi, a sada radi tek 11.850 ljudi.
Također je pozvao na stvaranje široke koalicije domoljubnih stranaka, radi smjene sadašnje, kako je rekao, odnarođene vlasti. Potaknut nedavnim događajima oko upisa romske djece u predškolu u Gornjem Hrašćanu, Rohaček je ustvrdio kako jedino HČSP ima rješenja za problematiku Roma. HČSP traži provođenje postojećih zakona, donošenje novih i izmjenu Zakona o nacionalnim manjinama tako da se prava uvjetuju obvezama.
Rohaček traži da se strogo i jednako za sve, ako se već ruši, provodi zakon vezan uz rušenje bespravno sagrađenih objekata, uz tvrdnju kako su sva romska naselja u Međimurju bespravno sagrađena. Također traži da svaki pripadnik nacionalne manjine, pa i romske, za bilo kakvu pomoć koju primi od hrvatske države mora biti podvrgnut društveno korisnom radu. Hrvatsko državljanstvo Romi bi mogli steći samo ako govore hrvatski jezik, a svatko tko bi počinio više od dva kaznena djela izgubio bi državljanstvo, izjasnio se Rohaček, uz stav kako ‘ne treba dopustiti stvaranje romske države u Hrvatskoj, kao što su to ranije htjeli pripadnici srpske manjine.” (v.t., list ‘Međimurje’, 23. listopada 2012.)
HČSP upozorava na šokantnu nezaposlenost, poskupljenja i osiromašenje hrvatskog naroda!
“Povodom predstojećih lokalnih izbora i aktualnog gospodarskog stanja u Međimurskoj županiji i državi, Hrvatska čista stranka prava održala je u subotu u dvorani stranačkih prostorija u Čakovcu konferenciju za novinare. Moderator pressice bio je Goran Rohaček, dopredsjednik HČSP-a, odnosno predsjednik Županijskog vijeća HČSP-a Međimurske županije. Konferenciji je osim Rohačeka nazočio i Nevenko Trbojević.
‘HČSP se zalaže za široku koaliciju nacionalnih domoljubnih političkih stranaka koja se mora suprotstaviti aktualnoj vlasti, kazao je na početku Rohaček, te nastavio s temom predstojećih izbora: – Gospodarski program vladajuće ‘kukuriku’ koalicije temelji se na rastu cijena prehrambenih namirnica, svih energenata, vode, struje, plina, ali i na dizanju poreza, što u svakom slučaju slabi platežnu moć hrvatskog naroda. Ukoliko ne dođe do koalicije nacionalnih domoljubnih političkih stranaka HČSP će u potpunosti spremna dočekati lokalne izbore te predstaviti stranačke liste u općinama gdje ima svoje organizacije i istaknuti kandidate za gradonačelnike i načelnike općina Međimurske županije.
U nastavku je Rohaček istaknuo nedopustiv rast nezaposlenosti: – Šokantno je da 470 osoba dnevno u prosjeku gubi posao te da se stvorila vojska od gotovo 320 000 nezaposlenih. Također je šokantno da se izjednačuje cijena jedne litre obične vode sa cijenom jedne litre mlijeka, a premijer Milanović i aktualna vlast ne reagiraju na nagli trend osiromašenja hrvatskog naroda.
Rohaček je prokomentirao i riječi premijera Milanovića o Hrvatskoj kao ‘slučajnoj’ državi. Pravaši su takvu izjavu okarakterizirali kao omalovažavanje hrvatskog naroda i Domovinskog rata te svih njegovih žrtava. Na kraju konferencije dotaknuto je i pitanje nacionalnih manjina, odnosno Roma i nedavnih događanja u Gornjem Hrašćanu. Pravaši ističu stajalište kako dosadašnja, a ni prethodna vlast nema dovoljno političke hrabrosti ni znanja da se ova problematika riješi na efikasan, brz, ali korektan način.”
(rr, ‘Međimurske novine’, 18. listopada 2012.)







