Podrug: Svi su znali da je SEM-u posao namješten
Slobodna Dalmacija,12.06.2010. 14:50
Vijećnik HČSP-a opovrgava Kuretovu izjavu da je vršio pritisak da mu prijatelji dobiju održavanje javne rasvjete
Luka Podrug: ‘Kuret laže’
Gradski vijećnik HČSP-a Luka Podrug opovrgava izjavu bivšega gradonačelnika Ivana Kureta da je sa svojim prijateljima vršio pritisak da dobiju posao održavanja javne rasvjete u gradu te ustrajava da je taj posao namješten SEM-u unatoč lošijoj ponudi.
– Kuret laže da sam ja vršio pritisak da neki moj prijatelji dobiju posao održavanja rasvjete u gradu. On zna, a zna i cijelo tadašnje Gradsko vijeće, da je posao SEM-u bio namješten. Potvrđujem to činjenicom da su se petorica vijećnika tada pismeno obratila Kuretu s inzistiranjem da se u ovom slučaju davanja koncesije za održavanje rasvjete izabere najpovoljnija ponuda.
O tome sam postavio vijećničko pitanje više puta i govorio na sjednicama Gradskog vijeća i sve se može provjeriti u fonogramima i stenogramima te zapisnicima. Dio vijećnika iz HDZ-a i SDP-a, znajući za ove pritiske i pokušaje namještanja, napustio je sjednicu za vrijeme glasovanja.
Kuret je očito izgubio zaštitnike pa u strahu od odgovornosti pokušava na mene prebaciti krivnju jer se to ne usudi Željku Kerumu. Obećajem da ću sve učiniti da sve iziđe na vidjelo. Očekujem od svih vijećnika onoga saziva minimum građanske hrabrosti da kažu ono što smo svi tada znali, a to je da Buljubašić mora dobiti posao bez obzira što je njegova ponuda bila za milijun eura skuplja od najpovoljnije.
B. Galić, foto: feđa klarić / cropix







