HČSP Berlin prosvjedovala protiv ćirilice u Vukovaru
Dana 24. rujna 2013. ispred zgrade veleposlanstva Republike Hrvatske u Berlinu održan je prosvjedni skup u organizaciji berlinskog ogranka HČSP-a pod nazivom “Ćirilica u Vukovaru – No pasaran!”.
Na skupu kojemu je nazočilo oko pedeset berlinskih Hrvata govorio je povjerenik stranke za Berlin ing. Željko Ćuk. U oštro intoniranom govoru Ćuk se obrušio na Vladu koja bivšim dužnosnicima tzv. SAO Republike Srpske Krajine dijeli dužnosnička mjesta i u Saboru i Vladi, dočim hrvatski branitelji žive na rubu egzistencije. Ćuk je postavljanje ćiriličnih natpisa na institucijama u gradu Vukovaru, aludirajući na slučaj “Lex Perković”, nazvao Lex Vukovar.
Gost govornik skupa bio je Tadija Ljubičić, predsjednik sestrinske HČSP BiH, koji je pozvao vladajuće u Republici Hrvatskoj da se prisjete Ovčare, vukovarske bolnice, svih pobijenih i prognanih, junaka Siniše Glavaševića, viteza Blage Zadre te svega što grad na Dunavu čini posebnim u kolektivnoj svijesti hrvatskog naroda u cjelini. Oštro je napao i krupnu oporbu koja licemjerno poput farizeja skuplja političke poene na ovomu slučaju iako su i sami potpisivali ovaj sramotni zakon.
HČSP Berlina je svoje zahtjeve predala dužnosniku veleposlanstva.








